Motoractive Leasing, plus de 20% in primul semestru

Motoractive Leasing, companie preluata anul trecut de americanii de la GE Money, a finantat achizitia de bunuri in valoare de 81 de milioane de euro in primul semestru, cu 20% mai mult decat in aceeasi perioada a anului trecut.

Cresterea a fost determinata de o serie de factori. Un rol foarte important l-a avut lansarea produsului „leasing pe 7 ani” pentru orice model sau marca de masina care a atras un numar semnificativ de clienti. Aproximativ 18% dintre contractele de leasing incheiate in primul semestru au durata de finantare de 6-7 ani.

La rezultatul din primele 6 luni ale anului au contribuit si cresterea echipei de vanzari si extinderea retelei teritoriale, care a ajuns la 15 birouri in toata tara.

Sursa: Ziarul Financiar

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

scroll to top