Antreprenorii din stiinta-tehnologie pot sa trimita proiecte pentru Silicon Valley

antreprenori_sedinta.jpg

ConsiliereAmbasada Statelor Unite la Bucuresti invita antreprenorii romani din domeniul stiintei si tehnologiei, cu varste cuprinse intre 18 ani si 40 de ani, sa prezinte, pana la 15 ianuarie, un proiect sau o initiativa de startup in sectoare precum mediul, conservarea resurselor, apa, agricultura, energia, sanatatea sau cercetarea spatiului.

Dupa analizarea tuturor proiectelor, avansate de catre antreprenori din intreaga lume, vor fi selectati 30 dintre acestia, pentru o calatorie in Silicon Valley, California la Global Entrepreneurship Summit (GES).

Toate cheltuielile aferente acestei calatorii, pentru cele 30 de persoane selectate din intreaga lume, vor fi acoperite de partea americana.

Catigatorii editiilor anterioare ai acestei competitii au beneficiat si de finantare pentru proiectele lor, precum si de sansa de a-si extinde afacerea la nivel global, transmite ambasada.

Pentru toate detaliile cu privire la condițiile de inscriere trebuie consultat la Gistnetwork.org.

Sursa: Jurnalul

 

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

scroll to top