EFG Leasing a finantat bunuri de 48 milioane euro

In primele patru luni ale anului, EFG Leasing a finantat bunuri in valoare de 48 milioane euro, ca efect al cresterii numarului de clienti si al diversificarii produselor, a declarat directorul general al companiei, Sorin Manolescu.

In 2006, EFG Leasing SA, membra a grupului elen EFG Eurobank (actionar majoritar al Bancpost) a finantat achizitii de bunuri de peste 87 milioane euro.

In primul trimestru al anului compania a inregistrat o structura echilibrata din punct de vedere a bunurilor finantate, cu o pondere de circa 57% detinuta de vehicule, 30% echipamente si 13% imobiliare (real estate).

Segmentele de leasing pe care compania doreste sa le dezvolte cu prioritate in acest an sunt leasingul de echipamente, in special cele de constructii si industriale si leasingul imobiliar.

Sursa: BankNews

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

scroll to top